Big Data & #LearningAnalytics #AOGLeren
Hi Marcel,
Na week 1 over de toekomst van leren van de MOOC Toekomstgericht leren door data volgt natuurlijk week 2! Dat was vorige week. Dus even een inhaalslag 🙂 Volgens de omschrijving gingen we nu “gezamenlijk de diepte in op het gebied van Learning Analytics en welke kansen deze Analytics voor jou als professional bij het vormgeven van leren kan betekenen”.
Deze week kregen we heeeel veel filmpjes voorgeschoteld. Veel algemene inleidingen op de begrippen Big Data en Learning Analytics. Leuk maar voor jou te simpel 🙂
- Simple Tutorial about Artificial Intelligence and Big Data van World Economic Forum
- The Explainer Big Data and Analytics
- What is Analytics? van Educause (5 jaar oud al weer)
- Prof. Mark Brown on the future of Learning Analytics
Bij elk filmje moesten we vragen beantwoorden (en reageren op andere deelnemers) over impact van Big Data en Learning Analytics op mijn werkomgeving en hoe ik het zou willen toepassen. En welke vergezichten ik zie. Ach ik droom wel een eindje raak 🙂
In de reactie van mijn medecursisten zie ik dat privacy en wetgeving nog wel een ‘dingetje’ is. Dat is het natuurlijk ook. In een blogpost over ervaringen met Learning Analytics nav de SPOC Food and Nutrition Security gebouwd op het Curatr-platform beschreven Joitske Hulsebosch en Sibrenne Wagenaar uit welke stappen Learning Analytics volgens hen bestaat: (1) Visualiseren (2) Clusteren (3) Verbanden leggen (4) Patronen zien (5) Acties naar de toekomst. Zij gaven de tip dat je zorgvuldig met data om moet gaan. En vooral transparant zijn naar de cursusdeelnemers (of studenten binnen een onderwijsinstelling) wat je met de data doet, wat de bedoeling er van is. Zij zijn immers eigenaar van die data, denk ik dan. Of is dat niet zo? Hoe zit dat bij ons? Blackboard, Mediasite en al die andere componenten van de DLO die al data genereren. Is Zuyd eigenaar of de student? Geven wij aan wat we met data doen? mmmm
Met de vraag over wat Learning Analytics kunnen betekenen bij de ROI van leren was ik snel klaar. Dit soort vragen beantwoord ik sinds 2011 met de video van Gary Vaynerchuk die die vraag beantwoordde met ‘What is the ROI of your mother’.
De laatste video was van Erik Duval. Ik schrok wel even toen ik zijn beeld zag. Zo jammer dat deze creatieve geest niet meer onder ons is. Luister naar zijn verhaal en laat je inspireren door zijn toekomstbeelden.
Er is nog zoveel te onderzoeken, zei hij. 🙂
Tot slot moesten we een (gratis) account aanmaken IMB Watson Analytics. Heb je op die site als eens geëxperimenteerd? Als je een account aanmaakt doe het dan niet in Chrome, dat lukte mij niet. Via IE wel. Vervolgens kregen we de tip om deze dataset te downloaden en te uploaden. Ach ik werd er nog niet warm of koud van, waarschijnlijk omdat ik het nog niet echt snap. De gratis analytics for Social Media (30 days trail) vond ik leuker 🙂
Nou ik ga maar snel door met week 3 die in al in volle gang is.
Groet,
Judith
Geplaatst op 6 april 2017, in Learning Analytics en getagd als big data. Markeer de permalink als favoriet. Een reactie plaatsen.
Een reactie plaatsen
Comments 0